Technologické zázemí projektu

CLADE-IS

Data projektu Maligní hypertermie jsou uložena v elektronické databázi systému CLADE-IS.

Tento systém byl navržen pro účely sběru velkých objemů dat v klinických studiích a registrech a je plně přizpůsoben struktuře a požadavkům tohoto projektu.

CLADE-IS (Clinical Data Warehousing Information System) se řadí k nejmodernějším a nejprogresivnějším systémům pro ECD. Využívá tzv. Entity-Attribute-Value (EAV) model, což je datový model určený k uložených takových datových struktur, kde existuje zpravidla velké množství atributů (attribute) k popisu prvku (entity) hodnotami (value). EAV model umožňuje rychlou adaptaci na různé výzkumné záměry i klinické obory, jejichž jednotícím prvkem je potřeba on-line sběru, validace, analýzy a vizualizace dat. Model použitý v systému CLADE-IS je dostatečně robustní na to, aby umožnil mnoho různých konfigurací uživatelských práv, rolí a toků dat.

Online aplikace registru je dostupná uživatelům přes jakýkoliv internetový prohlížeč a vyznačuje se responzivním webdesignem. Do rozhraní CLADE-IS mají přístup pouze autorizovaní uživatelé na základě unikátní kombinace uživatelského jména a hesla.

Komunikace mezi CLADE-IS a jeho uživateli je kódována prostřednictvím SSL (Secure Sockets Layer).